Jak znaleźć mieszkanie na wynajem w Norwegii?

Najpopularniejszy z nich – www.finn.no – oferuje szeroką gamę ofert z całego kraju. Inne portale to min. www.zett.no oraz www.htl.no. Mieszkań można także szukać w prasie lub skorzystać z pomocy firm pośredniczących w wynajmie mieszkań (w tym wypadku musimy być gotowi na dodatkowe koszty).

Ile kosztuje wynajem pokoju w Oslo?

Cena pokoju w Oslo zaczyna się od 400 € i może wzrosnąć do 1900 €, przy czym średnia wynosi 700 €. Szukając pokoju, musisz wziąć pod uwagę zarówno jego cechy, jak i cechy całego mieszkania. Prawie wszystkie pokoje studenckie wyposażone są w szafę i biurko.

Ile kosztuje wynajem kawalerki w Oslo?

Średni miesięczny czynsz w 2020 roku, za mieszkanie dwupokojowe w całym kraju wynosił 9 320 NOK (około 4 036 PLN). Natomiast w poszczególnych miastach średnie ceny za wynajem takiego mieszkania kształtowały się następująco: Oslo i Bærum – 12 080 NOK (5 231 PLN) Bergen – 9 150 NOK (3 962 PLN)

Jak znaleźć mieszkanie na wynajem w Norwegii? – Related Questions

Czy w Norwegii jest drogo?

Przeliczając ceny produktów spożywczych i higienicznych oraz paliw z NOK na PLN można odnieść wrażenie, że życie w Norwegii jest naprawdę drogie. Jednak czy jest tak naprawdę? Dla mieszkańców kraju, którzy zarabiają w tamtejszej walucie, zakupy są raczej tanie. Średnie wynagrodzenie w tym kraju wynosi 47000 NOK.

Czego nie można robić w Norwegii?

Czego nie robić w Norwegii
 • Porównywanie Norwegii z innymi krajami skandynawskimi.
 • Krytykowanie, bez względu na to, czego dotyczy krytyka (wysokości podatków, połowu wielorybów, jedzenia mięsa reniferów, czyjegoś stylu życia…).
 • Skracanie dystansu i zbytnia zażyłość.
 • Publiczne okazywanie uczyć.
 • Śmiecenie.

Ile wynosi płaca minimalna w Norwegii?

Pracownicy wykwalifikowani: Minimum 189,39 koron na godzinę. Specjaliści: 180,87 koron. Pracownicy pomocniczy: 172,44 koron. Dodatek dla pracowników wykwalifikowanych z noclegiem: Minimum 37,88 koron na godzinę.

Jak znaleźć tanie noclegi Oslo?

Jeśli szukasz taniego hotelu w Oslo, rozważ podróż poza sezonem. Marzec i Październik to miesiące, w których o wiele łatwiej znaleźć tam tańsze noclegi. Ceny pokoi hotelowych zależą od wielu czynników, ale jeśli chcesz znaleźć najtańszą ofertę w Oslo, rozważ rezerwację na niedziela.

Ile kosztuje życie w Norwegii?

Trzeba przygotować się jednak na to, jak drogim krajem jest Norwegia. Koszt jedzenia dla jednej osoby to około 3 000 NOK (czyli jakieś 1300 zł) miesięcznie. Za chleb płaci się plus – minus 35 NOK, mleko to wydatek rzędu 30 NOK (około 13 zł), jajka – 38 NOK za 12 sztuk, kilogram ryżu – 37 NOK (czyli 16 zł).

Ile kosztują mieszkania w Oslo?

Przeciętna nieruchomość mieszkalna w Oslo kosztuje obecnie 5 mln NOK. W 2024 cena ta wzrośnie zatem do poziomu 6,35 miliona. Na poziomie krajowym problem jest jednak po części przeciwieństwem sytuacji panującej w Oslo. Kilka regionów boryka się bowiem ze spadkiem liczby ludności, np.

Kto zarabia najwięcej w Norwegii?

Kto zarabiał najwięcej w 2021?
 • Brokerzy handlowi i morscy: 112 880.
 • Menadżerowie zatrudnieni w branży wydobywczej: 110 580.
 • Brokerzy finansowi: 104 330.
 • Topowi menadżerowie w administracji publicznej: 102 520.
 • Menadżerowie w firmach ubezpieczeniowych i finansowych: 101 920.
 • Kontrolerzy lotniczy: 96 370.

Jakie są zarobki w Norwegii?

Jest to średnia wysokość wynagrodzenia, której punktem odniesienia zostaje wartość środkowa. W 2021 roku mediana zarobków w Norwegii wynosiła 45 830 NOK brutto (około 31 979 NOK netto, czyli 15 105 PLN netto).

Czy Polak może kupić dom w Norwegii?

Na początek najważniejsze: jako Polak masz możliwość zakupu mieszkania w Norwegii. Nie istnieją ograniczenia prawne dla obcokrajowców, które by na to nie pozwalały. Trzeba jednak wiedzieć, że w większości przypadków lokale są nabywane na drodze licytacji, a nie indywidualnych negocjacji z właścicielem.

Czy warto żyć w Norwegii?

Jest wiele powodów, dla których warto przeprowadzić się do Norwegii: Bardzo, ale to bardzo wysokie zarobki. Praca tam gwarantuje nam wysoki poziom życia. Rozbudowane świadczenia socjalne.

Gdzie żyje się najtaniej w Europie?

Bałkany cenowym rajem. Jeśli szukać tanich mieszkań w którejś ze stolic Europy, trzeba wybrać się na południe, a najlepiej na Bałkany. Aż połowa z 10 najtańszych stawek za 1m2 mieszkania poza centrum to stolice Kosowa, Albanii, Macedonii Północnej, Bośni i Hercegowiny oraz Czarnogóry.

Ile kosztuje żywność w Norwegii?

Ceny w restauracjach w Norwegii są bardzo wysokie, raczej ciężko znaleźć miejsce w z ceną dania głównego poniżej 130-140 NOK (63,49-68,37 zł), a ceny za danie w średniej klasy restauracjach dochodzą do nawet 300 NOK (146,51 zł).

Czy w Norwegii można płacić w euro?

Euro nie jest obowiązującą walutą Norwegii i nie można tam nim płacić. Jedyną walutą, którą można płacić w Norwegii, jest korona norweska.

Ile kosztuje pizza w Oslo?

Ceny w restauracjach (w Oslo):

deser 100- 150 NOK (70,61 zł) tiramisu = 125 NOK (58,84 zł) pizza = 200 NOK (94,15 zł)

Ile kosztuje pół litra wódki w Norwegii?

Za pół litra wódki trzeba zapłacić już około 250 NOK. Cena paczki papierosów w Norwegii to 100 i więcej NOK.

Jak jeść tanio w Norwegii?

Tańsze lokale

Chcąc poczuć kulinarny klimat Norwegii, a nie zbankrutować, można wybrać się do restauracji w porze lunchowej czyli od godziny 10/12 do 15/17. Wiele miejsc oferuje wtedy dania wprawdzie nieco mniejsze niż porcje standardowe, ale w niższych cenach.

Leave a Comment